Elukeskkond

Rahulikus Veeriku linnaosas on tagatud kogu mugavaks eluks vajalik infrastruktuur. Läheduses on koolid, lasteaiad, toidupoed ja bussipeatused. Siinsamas on ka arenev Maarjamõisa teaduslinnak. Kesklinna-melu jääb meeldiva jalutuskäigu kaugusele.

Next

 

 

Ideaalne elukoht Maarjamõisas kui ka kesklinnas töötavale inimesele

Tänu heale infrastruktuurile on Õhtukaare ideaalne kodu Maarjamõisas kui ka teistes linnaosades tööl käivatele inimestele. Lisaks sobib asukoht suurepäraselt ka neile, kes töötavad Vaksali, Tähtvere, Tammelinna ja Kesklinna piirkonnas ning eelistavad tööle jalutada või rattaga sõita. Hommikune lühike jalutuskäik või rattasõit tõmbab päeva reipalt käima.asukohaplaan Õhtu 2 Veeriku 11
asukohaplaan

lahimad objektid Õhtu 2 Veeriku 11

Next

Terviklik ja turvaline Veeriku

Veerikul asuvad Õhtukaare majad on sobilikud nii aktiivset eluviisi hindavatele inimestele kui ka lastega peredele. Liiklustihedus ümbritsevatel tänavatel on suhteliselt madal. Kaks lasteaeda ja kool on 5-minutilise jalutuskäigu kaugusel. Siin-seal on rohealasid, kus aega veeta või jalutada. Läheduses on ka spordiplats, spordiklubi, Visa spordihall ja Toome tenniseväljak.

Next

Hea ühendus nii jala, ratta, ühistranspordi kui autoga

Kesklinna pääseb muretult jala või rattaga. Kaugemate linnaosadega ühendab väga hea teede ja tänavate võrgustik. Logistiliselt on hea asukoht ka neile, kes peavad igapäevaselt liikuma Tallinna, Viljandi või Võru suunas. Läheduses on bussipeatused, kus peatuvad Tallinna poolt tulevad kaugliinide bussid ning raudteejaam.

Next

Kauplused, teenused ja restoranid

Mõne minuti kaugusel on Veeriku ostukeskus, kus lisaks hea ja suure valikuga Selverile on ka pisemad poed, pizzakohvik, solaarium, apteek, sularahaautomaat jm teenused. Kui tuleb isu süüa väljas, siis soovitame jalutada mööda Näituse tänavat kesklinna poole. Teele jäävad hiina söögikoht ja kohvik Rabarber ning siis juba kesklinn oma ahvatlustega.

Next

Piirkonna ajalugu: riigimõis, aedlinn ja kliinikum

Veeriku on ajalooliselt üsna uus linnaosa. Raudteetagused riigimõisa- ja talumaad liideti Tartuga umbes samal ajal kui naabruses asuvad Tähtvere ja Maarjamõisa linnaosad, st esimese vabariigi algusaastatel. Sarnaselt Tähtvere linnaosale on ka Veeriku kujunenud rahulikuks ja turvaliseks peamiselt eramajadega roheliseks linnaosaks. Viimasel kümnendil on kõrval asuvas Maarjamõisas toimunud suured muutused ning Maarjamõisa teadusparki lisandub pidevalt uusi uhkeid teadushooneid. See sai alguse TÜ arstiteaduskonna hoonete ja haiglakompleksi püstitamisega. Suur roll Maarjamõisa kujundamisel on olnud professor ja meditsiinidoktor Artur Linkbergil, kes 1960ndatel alustas moodsa kirurgiakliiniku ehitamisega. Sellest saigi hiljem TÜ Kliinikum ja edasi kogu praegune moodne rahvusvaheline teaduslinnak.

 

 
 
 
 
Next

 

mati

Küsige lisainfot!

Kristi Tobreluts
Tel. +372 5328 5711