Ehitus

Soliidse arhitektuuriga kivimajade fassaad on viimistletud krohvi ja horisontaalse laudisega. Elamutel on puitraamidega kolmekordsed pakettaknad ja rõdu/terrassi uksed. Hoonete projekteerimisel on suurt tähelepanu pööratud kasutusmugavusele ja praktilistele lahendustele - läbimõeldud ruumipaigutus, kaugkütte baasil vesipõrandaküttesüsteem, igas toas põrandakütte regulaatorid, igas korteris oma küttemõõtja ja mehaaniline soojustagastusega ventilatsioon.

MAJADE VALMIMISE AEG:  suvi 2016.a.

Next

Arhitektuurne lahendus

Õhtukaare kaks maja - Veeriku 11 ja Õhtu 2 - asuvad krundi tänavapoolses servas, jättes krundi keskele privaatse ruumi haljasala ja mänguplatsi jaoks. Mõlemad majad on kolme põhikorruse ja maja-aluse soklikorrusega, kus asuvad parkimiskohad, panipaigad ja tehnoruum. Elamutel on üks trepikoda, kuhu on sissepääs hoone sisehoovi poolsest küljest.

Elamute arhitektuurne lahendus on lihtne ja funktsionaalne. Vormilt on hooned L- tähe kujulised kolmnurksete rõdudega hoone välisnurkades. Kolmandale korrusele on planeeritud tagasiastetena terrassid. Kõige rohkem rõdu- ja terrassipinda avaneb õhtupäikese suunas. 

Fassaadide üldmaht on viimistletud soliidse tumedat värvi krohviga. Tumedale põhivärvile sekundeerib rõduseinte soe ja hele puitpind. Akende ja rõdude/terrasside uste raamid on puidust ning kolmekordse klaaspaketiga. Raamide toon välisfassaadil on sama hoonete puitosade tooniga. Öösiti on majade fassaadid valgustatud, luues ümbruskonda õdusa miljöö.

 

Konstruktiivne lahendus

Vundament ja sokkel

Hoone rajatakse plaatvundamendile, soklikorruse seinad monteeritakse raudbetoon paneelidest paksusega 200 mm.

Välis- ja kandvad seinad

Välis- ja kandvad seinad laotakse betoonplokkidest paksusega 190 mm. Plokiõõned on armeeritud ning betoneeritud.Horisontaalsed kandetarindid on raudbetoonist õõnespaneelid paksusega 265 mm.

Välisseinad on vastavalt konstruktsioonile soojustatud 200 mm soojustusega ning viimistletud krohvi ja puitlaudisega.

Katus

Kolmanda korruse katuslagi ehitatakse raudbetoon õõnespaneelidest paksusega 265 mm, soojustatakse kuni 440 mm soojustusega (sõltuvalt katusekaldest) ja kaetakse SBS rullkattematerjaliga.
Rõdude ja terrasside kohal olev katuse osa lahendatakse puitkarkass konstruktsiooniga ja kaetakse SBS rullkattematerjaliga.

Vahelaed

Vahelaed ehitatakse raudbetoonist õõnespaneelidest paksusega 265 mm. Vahelagede müratõkke ja põrandakütte isoleerimiseks paigaldatud mineraalvillaplaadile valatakse betoonplaat.

Siseseinad

Korterite vahelised siseseinad laotakse täisbetoneeritud betoonplokkidest paksusega 190 mm. Korterite muud siseseinad ehitatakse metallkarkassil kipsplaatidest või laotakse õõnesbetoonplokkidest paksusega 140 mm.

Avatäited

Akendeks ja rõduusteks on kolmekordse klaaspaketiga ja puitraamidega avatäited. Peasissekäigu välisukseks on klaas-alumiinium konstruktsiooniga uks. Garaažile paigaldatakse distantsjuhtimisega metallist tõstuks.

Rõdud ja terrassid

Rõdude ja terrasside põrandapind on kaetud terrassilauaga.

 

Tehnokommunikatsioonid

Elekter

Korteritesse paigaldatakse projektijärgne kaabeldus, pistikupesad ja lülitid. Sanitaarruumidesse paigaldatakse valgustid. Igal korteril on oma elektrimõõtja.

Küte

Korterite eluruumides, sanitaarruumides ja trepihallides on põhikütteks kaugküttel põhinev vesipõrandaküttesüsteem. Põrandakütet on võimalik korterites tubade kaupa eraldi reguleerida. Igas korteris on oma küttemõõtja.

Ventilatsioon

Korteritesse on ettenähtud korteripõhine mehaaniline sissepuhke-väljatõmbesüsteem koos soojustagastusega. Igas korteris on digitaalne ventilatsiooniagregaadi juhtimispult. Köökides on tagatud õhupuhasti valmidus.

Nõrkvool

Kõik korterid on varustatud TV ja andmeside pistikutega. Andmeside kaabeldus teostatakse vaskkaablitega CAT 6. Korteritesse paigaldatakse uksetelefonisüsteem.

Valve, turvalisus

Korterid varustatakse autonoomsete suitsuanduritega. Hoone soklikorrusele paigaldatakse konvektsionaalne tulekahjusignalisatsioon. Korteritel on valvesignalisatsiooni valmidus.

Energiatõhusus

Korterelamutele on väljastatud energiamärgis C.

Projekteerija:

OÜ Projekt 02

Arhitekt:

Kadi Paluoja

Ehitaja:

KRC Ehitus OÜ

krc logo

Arendaja:

OÜ Veeriku KV

mati

Küsige lisainfot!

Kristi Tobreluts
Tel. +372 5328 5711